Představujeme ZANAT

značku odvážných a ušlechtilých vizí

10 1

Své produkty zpracovává ručně unikátní řezbářskou technikou zapsanou na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Zavázal se k univerzální udržitelnosti a pracuje na vytváření slušných místních pracovních příležitostí.

Zanat věří, že zákazníci by měli mít jistotu, že když si vybírají předměty vynikající kvality od Zanatu, nejen vylepšují svůj domov, ale vylepšují náš svět.

Trnitou cestou až na seznam UNESCO

Zanat sídlí ve městě Konjic v Bosně a Hercegovině. Jeho historie sahá až do 19. století a rozhodně nebyla bez překážek. Výrobu museli jeho majitelé v důsledku 2. světové války a následně nástupu socialismu několikrát zastavit. Přestože za socialismu bylo téměř nemožné provozovat soukromou firmu, dílnu v 50. letech opět otevřeli. Když už vše vypadalo nadějně, začala další hrozivá válka v Jugoslávii, která opět na pár let přerušila provoz.

Díky schopným následovníkům Besimovi a jeho synovi Ademovi se v roce 1995 podařilo dílnu opět otevřít. Měli silnou vizi a sen vybudovat ze Zanatu značku, která bude synonymem pro kvalitní ruční zpracování, jedinečný design a pro budování komunity odpovědnosti vůči světu, tak aby si zákazníci mohli být jisti, že se Zanatem vylepšují nejen svůj domov, ale vylepšují celý svět.

Pro své tradiční řezbářské umění, které je typické pro oblast města Konjic, získal Zanat v roce 2017 své místo na seznamu nehmotných kulturních dědictví UNESCO. Stal se tak hrdým nositelem jedinečného řemesla a ochráncem tohoto dědictví pro celý svět.

dsc1391 768x511 2 3
Zanat a ukázka ručního zpracování

Propopojení současného designu s tradičním řemeslem

Vize Zanatu byly uznány mezinárodně vyhlášenými designéry, kteří společně s místními bosenskými řezbáři vdechují nový život řemeslu, které bylo blízku zániku. Díky ruční práci je každý jeden výrobek neopakovatelným originálem.

Mezi designéry, kteří spojili své jméno se značkou Zanat, patří například světoznámí Jean-Marie Massaud, Michele de Lucchi, Harri Koskinen či Monica Förster.

Zanat dnes díky krásnému designu, ručnímu zpracování i svým ušlechtilým vizím nachází celosvětovou oblibu ve vizionářských designových obchodech a v projektech navržených předními interiérovými designéry a architekty současnosti.

kioko boxes
dsc5233 00001 final 3
nera table 768x576 2
Facebook
Twitter
LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napište nám

Máte doplňující otázky nebo se chcete domluvit na spolupráci?
Neváhejte nás kontaktovat. Ozveme se Vám hned, jak to bude možné.